MILLISTEST NÄITAJATEST LÄHTUDA MOODSA TELERI HANKIMISEL?

teleridMoodsate telerite mitmekülgsed funktsioonid

Praegu üheks kõige hinnatumaks teleriks on laiekraanteler. Võrreldes eelmise põlvkonna teleritega, on uuema põlvkonna telerid on lisaks kergemale kaalule parema pildikvaliteediga, neid on lihtsam kodus ära paigutada ning nendega saab teha muudki peale teleprogrammide vaatamise.

Kui kaugelt telerit vaadatakse?

Kui kaugelt telerit vaadatakse on üheks lähepunktiks, millele toetuda uue seadme valikul. Vaatamiskauguse määramisel on oluline ka telesignaali kvaliteet. Mida lühem on vaatamiskaugus, seda väiksem võib olla ka teleri ekraani diagonaal. Vahemaa võib olla aga lühem, kui pildikvaliteet on väga hea. Üldjuhul loetakse normiks vaatamiskaugust, mis on enam kui 2,5 ekraanidiagonaali, kuid kvaliteetse signaali korral piisab 1,5 ekraanidiagonaalist. http://www.1a.ee/tv_telerid/led_tv

Ekraani tehnoloogia ja ekraani Millest sõltub pildi kvaliteet?

Signaali kvaliteedi korral on oluliseks see, kas tegu on LCD-, LED- või plasmateleriga. Kõik nimetatud seadmed on lameekraanseadmed, kuid neis kasutatud ekraani tehnoloogia mõjutab seda, kui hea on kontrastsus ja sujuv on liikumine ning kui palju seade voolu tarbib.

Plasmatelerid on kõige kallimad, kui see-eest tagavad nad suurepärase värvi- ja liikumisedastuse. Seda liiki teler tarbib aga kõige enam elektrit. LED-teler ehk LCD-teler LED-lampidega tagab hea pildikvaliteedi ja tänu LED-tehnoloogiale on teleri elektritarve väike. Lameekraantelerite hulgas on LCD-telerid kõige soodsamad, kuna LED-tehnoloogia tänu oma säästlikkusele on LCD-tehnoloogiat selja taha jätmas.

Pildikvaliteedist rääkides tuleb tähelepanu pöörata ka kaadrisagedusele ning resolutsioonile. Kaadrivahetussagedust väljendatakse hertsides (Hz) ja mida suurem see näitaja on, seda sujuvam on kiire liikumise edastamine. Lihtsama pilditöötlusega telerid pakuvad 50 Hz, kallimate seadmete puhul on see näitaja aga 100 Hz kuni 200 Hz. Teleri eraldusvõime võib olla kas HD-ready (720 p) või Full-HD (1080 p). Full-HD resolutsioon on soovitatav kõrglahutusega meelelahutuse (Blu-Ray kettale salvestatud või HD-kanali edastatava sisu) vaatamiseks.

Koju sobiliku suuruse, värvi ja paigaldamisvõimalusega teler

Ekraani mõõtmed on kaasaegsetel teleritel 19 kuni 60 tolli.  Ekraani diagonaali valikul on otsustavaks vahekaugus vaataja ja teleri vahel.

Tänapäeval võib teleri paigutamiseks kasutada seinakinnitust seisujala asemel. Lai või kitsas raam, eri värvi raamid – moodsate teleritel on ka neid disainielemente võimalik valida.

Teler kui kodune meelelahutuskeskus

Laiekraantelerid pakuvad ka erinevaid lisavõimalusi. Peamisteks sellisteks võimalusteks on järgmised: multimeedia taasesitus ja salvestamine, veebibrauser, Smart TV, 3D-funktsioon.

Smart TV platvorm annab teleri kasutajale juurdepääsu erinevatele veebirakendustele, nagu YouTube, Facebook, Skype jt. Kui teleris on veebibrauser, siis saab vaadata kõike veebis avaldatut.

3D-funktsionaalsus pakub võimaluse nautida mitmesuguseid 3D-filme ja -mänge. 3D-funktsiooni ekspluateerimiseks on vajalik juurde osta 3D-prillid.

Teleri multimeediafunktsiooni kaudu saab kasutada seadet erinevate meediafailide taasesitamiseks. Lisaks on ka võimalus jäädvustada programme välisseadmele.

Teleri kokkusobivus muude audiovisuaalseadmetega

Kaasaegsete telerite puhul on oluline ka nende ühilduvus olemasolevate seadmetega.

Miks valida uus teler veebipoest 1a.ee?

Veebipood 1a.ee müüb erinevate tootjate telereid (Toshiba, Panasonic, Sharp jt) ja teleritarvikuid. Veebipoes 1a.ee on tooteid võimalik vaadata järgmiste näitajate järgi:

– ekraani suurus;

– ekraani eraldusvõime;

– hind;

– erinevad paigutamisvõimalused;

– täiendavad funktsioonid.

Veebipoe 1a.ee toote tutvuste lehe kaudu saab esitada küsimusi toote kohta ning ostu soovi korral on võimalik saada teavet ka järelmaksuga ostmise kohta.